Vytisknout

týden GIS nabízí samé zajímavé akce - jen si vybrat!

Napsal Jiří Šmída. Posted in Pozvánky na akce

Týden chytrých map a počítačových technologií pro jejich tvorbu

Od úterý 20. až do čtvrtka 22. listopadu je Krajská vědecká knihovna v Liberci ve znamení ojedinělá akce, při které se bude prezentovat mimo jiné Technická univerzita v Liberci a její pracoviště geografických informačních systémů na katedře aplikované matematiky. Odpoledne jsou věnovaná přednáškám na zajímavá témata. A protože jsou všechny přednášky zdarma a studentský život není jen o těch povinných přednáškách a seminářích, bylo by chybou si z pestré nabídky nevybrat:

google

úterý 20. 11., 17.00-19.00 hod., velký sál KVK

WEBOVÉ MAPY GOOGLE - CO UMÍ, CO BUDOU UMĚT A JAK VZNIKAJÍ

přednáší Jaroslav Bengl z evropského vývojového centra Google ve Švýcarsku

Jaroslav Bengl nenavštíví libereckou knihovnu poprvé. A díky tomu víme, jak vynikající a poutavý přednášející to je. Zajímá vás, jak vznikají googlovské mapy? Jak Google řeší problémy spojené s jejich masovým využíváním? A co nového ve využívání těchto nejrozšířenějších "chytrých map" internetu pro nás chystá? Přijďte se zeptat osobně.
Pokud Vás fascinuje svět webových map na internetu a jejich nejrůznější "vychytávky", pokud rádi plánujete nad těmito mapami své letní expedice, tuto přednášku prostě nesmíte vynechat!


Z dalšího programu vybíráme:

stare mapy

středa 21. 11., 16.30-17.30 hod., velký sál KVK

STARÉ MAPY LIBERECKÉHO KARTOGRAFA JOSEFA MATOUSCHEKA

přednáší Daniel Vrbík a Jiří Šmída, FP Technické univerzity v Liberci

Jsem si celkem jistý, že mapy ve svém životě aspoň jednou použije každý. Možná je potom nesnáší (protože se v nich nevyzná), možná je miluje (protože na nich plánuje své sny pro letní dovolené). Ale STARÉ MAPY, ty musí mít rád snad každý. Jsou tajemné, jsou krásné, jsou cenné.
Na přelomu tisíciletí a v první polovině 20. století žil v Liberci (Reichenbergu) Josef Matouschek. Jeho turistické mapy Jizerských hor, Kummerského pohoří, Dubského Švýcarska jsou nejen krásné, ale i hodně chytré. Obsahují záznam tisíců místních pojmenování cest, roklí, pomníčků a křížků, skal a pramenů.
Zajímá Vás, v jakém prostředí vlastně trávíte studentská léta? Chcete poznat lépe Jizerské hory a Ještěd, objevit nějaká Vámi dosud nepoznaná tajemství hor hned za Libercem? Potom je tato přednáška pro Vás prostě ta pravá!

afrika

středa 21. 11., 17.30-18.30 hod., velký sál KVK

MAPUJEME PRALES V AFRICE

přednáší Dušan Romportl, sdružení Kedjom-Keku

Napadlo Vás někdy, že toho tady máte prostě už dost, a že se prostě zabalíte, koupíte letenku a na pár měsíců odletíte... třeba do Kamerunu? Že ne? Partu studentů z Prahy a Liberce to skutečně napadlo. A odjeli do afrického Kamerunu postavit školu a pomáhat místním lidem. Povídat budeme i o tom, jaké problémy má africké zemědělství a jak lidem ze sdružení Kedjom-Keku pomáhají moderní technologie a přístroje, jako jsou navigační a mapovací GPS nebo notebooky s programy geografických informačních systémů.
Pokud by Vás taková "africká Odysea" lákala, neváhejte, přijďte na přednášku a kdo ví, možná strávíte Nový rok v Africe. Šikovné lidi Kedjom-Keku hledá stále!

S podporou Evropského sociálního fondu a rozpočtu ČR

OPVK hor zakladni logolink CB cz

 

Copyright © 2012 Katedra aplikované matematiky | Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická | Technická univerzita v Liberci

Built with HTML5 and CSS3

Powered by Warp Theme Framework