Print

GeoParticipace v místním rozhodovacím procesu

Written by Daniel Vrbík. Posted in Uncategorised

Zajímá vás, jak zapojit veřejnost do sběru nebo práce s prostorovými daty a k čemu je to dobré? Nebo jak se vytváří pocitové mapy měst? Přijďte na přednášku Mgr. Jiřího Pánka, Ph.D. z Univerzity Palackého v Olomouci který má s tímto tématem bohaté zkušenosti. Kapacita je omezena, v případě zájmu pište na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Print

Co mají orienťáci a geografové společného? Přeci mapy!

Written by Jiří Šmída. Posted in Uncategorised

Díky přátelům z OCAD.cz jsme se stali hrdými spolupořadateli akce, na kterou se seběhnou zájemci o oriantační běh z široka-daleka. Program akce ja na http://ocad.cz/workshop/ a letáku, kterým se akce hrdě hlásí k mezinárodním aktivitám International Map Year vyhlášenému International Cartography Associantion ICA. Mapy pro orientační běžce jsou nejčastěji připravovány právě programem OCAD, který má své specializované nástroje na tvorbu tohoto druhu tematické mapy. A aby to bylo s veškerou zábavou, nebude chybět praktická ukázka použití mapy v podobě neděleního závodu kampusem Technické univerzity v Liberci.

workshop

Print

Postup tvorby dopravního plánu Liberce

Posted in Uncategorised

Třetí, závěrečný, článek se věnuje postupu při tvorbě dopravnách map a zároveň je v článku ukázka výsledného plánu. Postup tvorby nové dopravní mapy MHD Liberce se skládá z několika dílčích částí od digitalizace jednotlivých linek MHD, až po doplnění dodatečných informací v legendě. Každý z jednotlivých kroků je rozdělen do dílčích částí.

číst dále...

Print

Analýza dopravních plánů MHD Liberce

Posted in Uncategorised

V pořadí druhý článek se, jak již nadpis napovídá, věnuje analýze souboru dopravních map získaných od DMPL. Pro analýzu dopravních plánů města Liberce bylo sesbíráno celkem jednadvacet ukázek z let 1972 až do roku 2013. Atributy pro hodnocení jednotlivých ukázek byly zvoleny syntézou kritérií autorů Allarda (2009) a Morrisona (1996).

Print

Národní styly dopravních plánů MHD

Posted in Uncategorised

Zajímáte se o dopravní mapy MHD? A chtěli byste vědět, jak taková mapa vzniká? Odpověď na výše zmíněné otázky bude možná díky sérii tří článků o tvorbě, analýze a postupu tvorby dopravních map, které byly řešeny v rámci bakalářské práce pod vedení pana Mgr. Jiřího Šmídy, PhD.

 

 

Print

Exkurze KRNAP

Written by Daniel Vrbík. Posted in Uncategorised

Baví vás geografické informační systémy? Chcete vědět, jakým způsobem se GIS využíván v ochraně přírody a krajiny? Máte rádi hory? Pokud Vaše odpověď na tyto otázky zní ANO, tak je právě tato exkurze určena pro Vás!

Print

Přidej se k nám! GIS Day tě potřebuje

Written by Jiří Šmída. Posted in Uncategorised

Stále je ještě čas se přidat ke skupině dobrovolníků, kteří pomohou z Dnů GIS v Liberci 2013 udělat světově unikátní akci! Neváhej, toto stojí za to. Být členem GIS DAY TULTEAM je životním zvratem!

Hlašte se na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. a/nebo přímo do FB skupiny GisDayTeam (https://www.facebook.com/groups/gisdayteam/).This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.?subject=Chci%20pomáhat%20na%20Dnech%20GIS">

X3

 

S podporou Evropského sociálního fondu a rozpočtu ČR

OPVK hor zakladni logolink CB cz

 

Copyright © 2012 Katedra aplikované matematiky | Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická | Technická univerzita v Liberci

Built with HTML5 and CSS3

Powered by Warp Theme Framework