Print

přidej se k nám na Facebook

Written by Jiří Šmída. Posted in News

Hurá na Facebook. Pro každého studenta, kterého právě trápíme gisy a jinými podobnými "výmysly" jsme připravili novou skupinu na Facebook "Geoinformatika na TULce". Nebojte - nebude to další kanál s úkoly. Spíše bychom rádi tu a tam zveřejnil nějakou novinku a prostě byli s vámi v kontaktu.

Print

pracovní pozice specialista GIS a GNSS

Posted in News

clanek hot newsZajímá vás problematika GIS a GNSS? Máte praktické zkušenosti a chtěli byste je dále rozvíjet na zajímavé pozici? Byli jste už někdy na Sněžce?

Print

gis laboratoř (univerzita) dokořán

Written by Jiří Šmída. Posted in News

clanek univerzita dokoran12Neděle, poslední zářijová, podzimní nálada babího léta. Je po poledni, univerzita ožívá příchozími - někteří na první pohled studenty, jiní rodiči nebo dokonce prarodiči. Někdo přišel kvůli párku s pivem, živým koncertům, netradičním sportům. Jiní nahlédnout za dveře učeben a laboratoří. 

GIS laboratoř na "céčku" je pod vedelním dvou studentů třetího ročníku Aplikované geografie (Petr Meyer a Honza Hásek). Nejdřív musí překonat překážku v podobě nečekaně zamčených dveří od příliš aktivní uklizečky (stačí jedna taková neopředpokládaná chyba a sebedokonalejší internetem na dálku ovládaný systém zastřežení a čipových karet je bezcenný). A potom už chodí rodiče s dětmi, studenti středních škol i naší univerzity. Kluci ukazují, jaké problémy s využitím GIS řeší ve svých bakalářkách, příchozím navíc dávají rychlokurz tvorby mapy. Za vytvořenou mapu mám razítko. A jdu dál.

Klukům díky, ne každé pracoviště má co ukázat a umí to ukázat. GIS naštěstí už po několikáté dokazuje, že mezi ně nepatří.

Print

proběhl Student GIS projekt 2012

Written by Jiří Šmída. Posted in News

clanek GIS student projekt2 Jednou z významných tuzemských akcí, které studentům vysokých škol dává možnost porovnat své odborné práce, je Student GIS projekt. Akci pořádá společnost ARCDATA Praha zastupující v Česku americkou ESRI s jejich produktovou řadou ArcGIS. Není proto divu, že i základní podmínkou účasti v soutěži je využití produktů ESRI. Nicméně přes toto omezení, které mohou někteří skalní vyznavači všeho striktně nekomerčního vnímat jako zásadní a nepřekonatelné, je tato akce již tradiční a pro zvyšování kvality práce studentů dost významná.

Letošní ročník proběhl v polovině září, výsledky jsou vyhlášeny a sborník příspěvků zveřejněn. Protože jsem měl možnost se zúčastnit akce osobně, rád bych zde (pro naše liberecké studenty) sepsal několik postřehů.

Print

i v Liberci se rodí dobré bakalářky

Written by Jiří Šmída. Posted in News

clanek gabrielaJedna rychlá zpráva z právě proběhlého Student GIS projektu. "Naše barvy" hájila Gabriela Pekárková, která své bakalářské studium Aplikované geografie úspěšně zakončila jen před několika dny a nyní již strávila několik prvních seminářů v rámci svého navazujícího inženýrského studia geomatiky na plzeňské univerzitě. Její bakalářská práce "Elektronická atlas hospodářského rozvoje Libereckého kraje" byla vyhodnocena v sekci bakalářských a seminárních prací jako druhá nejlepší.

Gabriele jsem už gratuloval osobně, přesto to rád zopakuji: zasloužené ocenění dobré práce!

konfereční poster (4,7 MB) | obhajoba BP

Print

dny GIS v Liberci 2012 - první zprávy ze zákulisí příprav

Written by Jiří Šmída. Posted in News

logo gisday 2012Pořadatelé akce Dny GIS v Libereci 2012 se na začátku září sešli k prvními pracovnímu jednání. Čeká je dvou a půl měsíční příprava jedné z největších světových akcí propagujících používání geografické informační systémy mezi žáky základních a středních škol a veřejností. Podrobný program v tuto chvíli nelze zveřejnit, ale v přípravě jsou jak oblíběné dopolední programy pro školy, tak odpolední a podvečerní přednášky pro veřejnost. To nejdůležitější je termín: akce se bude konat v liberecké krajské knihovně ve dnech

20. až 22. 11. 2012

S podporou Evropského sociálního fondu a rozpočtu ČR

OPVK hor zakladni logolink CB cz

 

Copyright © 2012 Katedra aplikované matematiky | Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická | Technická univerzita v Liberci

Built with HTML5 and CSS3

Powered by Warp Theme Framework