Print

Napsali o nás

Written by Jiří Šmída. Posted in Uncategorised

Monitoring tisku (výběr)

Datum Téma Zdroj/Odkaz
     
     
05.07.2016 Mapy Direction ČTK/Liberecká drbna: Kam vyrazit? V Liberci a Jablonci vzniká třetí mapa zajímavých míst
24.6.2016 Mapy Direction Genus Plus: DIRECTION: Staňte se spoluautory mapy pro aktivní návštěvníky Liberce a Jablonce!
22.06.2016 Webmapy Výstava 1906 Genus Plus: MUSÍTE VIDĚT: Deutschböhmische Ausstellung Reichenberg 1906
20.6.2016 Mapy Direction Jablonecký deník: Mapu tvoří i pro dospělé turistyMapu tvoří i pro dospělé turisty
16.06.2016 Prameny spojují Deníky Bohemia/Liberecký deník: Studenti hledají zapomenuté studánky a prameny v česko-německém pohraničí
3.5.2016 Projekt Prameny spojují Český rozhlas: Liberec: Vědci a studenti pátrají po zapomenutých studánkách a pramenech
15.4.2016 Projekt Prameny spojují Genus Plus: Vědci zkoumají prameny v česko-německém příhraničí
24.3.2016 Mapy Direction  Týdeník Květy, roč. 2016, č. 12, s. 20-23: Kronika Země: Máš tip? Zanes to do mapy! 
24.2.2016 Mapy Direction Mladá fronta Dnes: Vznikla mapa nejlepších rodinných výletů. Svůj tip poslaly stovky lidí
únor 2013 Dny GIS Liberec ArcWatch: Students Celebrate GIS Day in Unique Ways
13.12.2012 Projekt Grenzraum 2.0 RTM+: Příhraničí prostorem pro spolupráci studentůTM+: Příhraničí prostorem pro spolupráci studentů
22.11.2012 Dny GIS Liberec Česká televize: Události v regionech (Praha): Dny geografických informačních systémů v liberecké vědecké knihovněDny geografických informačních systémů v liberecké vědecké knihovně
6.11.2012 Projekt Grenzraum 2.0  Český rozhlas, Radio Praha: „Grenzraum 2.0" - Uni Chemnitz bildet zu Experten für sächsisch-tschechische Projekte aus
     

 

Studenti hledají zapomenuté studánky a prameny v česko- německém pohraničí
Zdroj: http://liberecky.denik.cz/zpravy_region/studenti-hledaji-zapomenute-studanky-a-prameny-v-cesko-nemeckem-pohranici-20160616.html

Print

GeoParticipace v místním rozhodovacím procesu

Written by Daniel Vrbík. Posted in Uncategorised

Zajímá vás, jak zapojit veřejnost do sběru nebo práce s prostorovými daty a k čemu je to dobré? Nebo jak se vytváří pocitové mapy měst? Přijďte na přednášku Mgr. Jiřího Pánka, Ph.D. z Univerzity Palackého v Olomouci který má s tímto tématem bohaté zkušenosti. Kapacita je omezena, v případě zájmu pište na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Print

Co mají orienťáci a geografové společného? Přeci mapy!

Written by Jiří Šmída. Posted in Uncategorised

Díky přátelům z OCAD.cz jsme se stali hrdými spolupořadateli akce, na kterou se seběhnou zájemci o oriantační běh z široka-daleka. Program akce ja na http://ocad.cz/workshop/ a letáku, kterým se akce hrdě hlásí k mezinárodním aktivitám International Map Year vyhlášenému International Cartography Associantion ICA. Mapy pro orientační běžce jsou nejčastěji připravovány právě programem OCAD, který má své specializované nástroje na tvorbu tohoto druhu tematické mapy. A aby to bylo s veškerou zábavou, nebude chybět praktická ukázka použití mapy v podobě neděleního závodu kampusem Technické univerzity v Liberci.

workshop

Print

Spolupráce s praxí

Written by Jiří Šmída. Posted in Uncategorised

Naše pracoviště dlouhodobě sleduje potřebnost spolupráce s veřejnými institucemi na poli aplikovaného výzkumu a zajištění praktických praxí studentů. Důležitým bodem námi respektované filozofie je budování kvalitního partnerství založeného na oboustranně respektované a obohacující spolupráci. Cílem budování sítě spolupracujících partnerských institucí je zajistit trvalý pozitivní vliv na odbornou vědeckou činnost akademických pracovníků Technické univerzity v Liberci, stejně jako praktickou a odbornou úroveň studijních programů. Experti spolupracujících institucí jsou zapojování do definování témat závěrečných prací, vedení studentů na jejich praxích, konzultací studentům i přímo do vedení výuky ve vybraných předmětech.

Spolupracující instituce

Magistrát města Liberec
Oddělení územního plánování: realizace metodik posouzení zátěže životního prostředí ORP Liberec a města Liberec. Spolupráce na tvorbě a aktualizaci vybraných jevů ÚAP. vedení odborných praxí studentů, poskytování odborných konzultací.
Odbor cestovního ruchu, kultury a sportu: vývoj sady plánů města pro podporu cestovního ruchu (Mapy Direction).

Městské informační centrum Jablonec nad Nisou
Vývoj sady plánů města pro podporu cestovního ruchu (Mapy Direction).

Krajská hygienická stanice Libereckého kraje
Konzultace a analýzy pro závěrečnou zprávu o epidemii akutní gastroenteritidy v obcích Nový Bor a Okrouhlá, 2015, spolupráce při definování témat závěrečných prací studentů, vedení odborných praxí v oboru aplikovaná geografie (aplikace GIS při zpracování dat a úloh v gesci hygienické stanice).

Krajský úřad Libereckého kraje
Spolupráce při zajištění vzdělávacíích akcí Dny GIS LIberec. Vedení odborných praxí studentů oboru Aplikovaná geografie. Spoluautorství Atlasu životního prostředí Libereckého kraje. Odborná spolupráce při tvorbě podkladů pro územní plán VÚSC.

Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje
Spolupráce při definování témat závěrečných prací studentů a vedení odborných praxí na téma využití GIS v problematice hasičských záchranných sborů.

Oblastní galerie v Liberci
Analýzy starých map a plánů, vývoj webových mapových aplikací a jejich instalace pro výstavu Německočeská výstava Liberec 1906 (červen-září 2016).

Severočeské muzeum v Liberci
Využití GIS pro tvorbu datového modelu geologické sbírky a jeho vizualizace metadami webové kartografie.

IQLANDIA, o.p.s. Liberec
Návrh a technické provedení exponátů pro expozici zaměřených na GIS a geografii.

 

Školská zařízení

Gymnázium F. X. Šaldy Liberec
Realizace projektů SIPVZ - zavedení metod GIS do výuky. Spolupráce na vedení výuky s využitím GIS.

Základní škola Sadská
Realizace projektů SIPVZ - zavedení metod GIS do výuky. Spolupráce na vedení výuky s využitím GIS.

Vysoké školy

Česká zemědělská univerzita v Praze
Příprava a realizace projektu Programu spolupráce Česká republika - Svobodný stát Sasko Prameny spojují krajiny a státy - environmentální vzdělávání a kooperace v regionu Liberec-Zittau/Quellen verbinden Landschaftseinheiten und Staaten - Umweltbildung und Kooeration in der Region Liberec-Zittau (2016-2019)

Univerzita J. E. Purkyně Ústí nad Labem
Příprava a realizace projektu Programu Cíl 3/Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce 2007-2013 mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko Příhraničí 2.0/Grenzraum 2.0 (2012-2015)

Technische Universität Chemnitz
Příprava a realizace projektu Programu Cíl 3/Ziel 3 na podporu přeshraniční spolupráce 2007-2013 mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko Příhraničí 2.0/Grenzraum 2.0 (2012-2015)

Technische Universität Dresden, IHI Zittau
Příprava a realizace projektu Programu spolupráce Česká republika - Svobodný stát Sasko Prameny spojují krajiny a státy - environmentální vzdělávání a kooperace v regionu Liberec-Zittau/Quellen verbinden Landschaftseinheiten und Staaten - Umweltbildung und Kooeration in der Region Liberec-Zittau (2016-2019)

Print

Postup tvorby dopravního plánu Liberce

Written by Lenka Turzová. Posted in Uncategorised

Třetí, závěrečný, článek se věnuje postupu při tvorbě dopravnách map a zároveň je v článku ukázka výsledného plánu. Postup tvorby nové dopravní mapy MHD Liberce se skládá z několika dílčích částí od digitalizace jednotlivých linek MHD, až po doplnění dodatečných informací v legendě. Každý z jednotlivých kroků je rozdělen do dílčích částí.

číst dále...

S podporou Evropského sociálního fondu a rozpočtu ČR

OPVK hor zakladni logolink CB cz

 

Copyright © 2012 Katedra aplikované matematiky | Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická | Technická univerzita v Liberci

Built with HTML5 and CSS3

Powered by Warp Theme Framework